niedziela, 6 stycznia 2013

Minął tydzień (konkretnie pierwszy)


Zupełnie nowy, tym razem na 100% regularnie kontynuowany cykl będzie prezentował wydarzenia z amerykańskiego świata hip hopu i opatrywał go bezcennym komentarzem waszego ulubionego blogera. Jak można takiego pomysłu nie pokochać? Ten wpis potraktujcie jako wprowadzenie i zaprezentowanie zasad, właściwe podsumowanie już jutro.
Więcej szczegółów, kategorie i, uwaga, konkurs z nagrodą we wpisie właściwym.Rzućmy więc okiem na wspomniane kategorie, które będą się przewijać przez cały rok w tego typu postach. 7 dni, więc 7 kategorii.

1. Wydarzenie tygodnia

Tutaj chyba nie macie żadnych wątpliwości. To, co uznałem za najważniejsze w danym tygodniu, i co wg mnie może być istotne w przekroju całego roku. Może nawet to uargumentuję, jak mi się będzie chciało.

Ilość wydarzeń wymienianych we wpisie
- 1 (w końcu ma być najważniejsze)

Przykładowe wydarzenia, które mogą się tu znaleźć
- Koniec wytwórni XXX.
Nowy trend w rapie.
Istotne sformułowanie wyrażone w wywiadzie, mające spory wpływ na resztę gry.
XX dissuje XY (XV też, jak ktoś się zdecyduje go pocisnąć), z założeniem, że to istotny diss, cała reszta będzie pomijana, a dissy z kategorii żenujących trafią do odpowiedniej kategorii niżej.
Śmierć rapera XX (cóż).
Raper XX rezygnuje z kariery.

2. Zapowiedź tygodnia

Również rozumie się samo przez się. Wszyscy czekamy na różne płyty, więc musicie wybaczyć, jak będę wymieniał tutaj nadchodzące projekty gości, których ja lubię. Chcecie innych, znajdźcie sobie inny blog o tematyce rapu z USA (a wiemy, że nie ma takich).

Ilość zapowiedzi wymienianych we wpisie
- 1-3

3. Płyta tygodnia


Odnotujcie od razu, że będą tu dwa odnóża- "nowa" płyta tygodnia i "stara" płyta tygodnia. "Nowa" będzie oznaczała płytę/mixtape z bieżącego roku, "stara" jakąś perełkę z przeszłości, niekoniecznie, choć niewykluczonym być to musi, że z poprzedniego tysiąclecia. Do obu typów krótka recenzja.

Ilość płyt wymienianych we wpisie
- 2 (jedna nowa, jedna stara)

4. Kawałek tygodnia

Tutaj nie będzie już żadnych rozłamów. Jedynie nowe songi znajdą się w tym zestawieniu. Miejcie świadomość, że też jestem tylko człowiekiem, więc może trafić się, że wrzucę tu jakiś starszy niż 7 dni track. Napiszcie o tym w komentarzu (którego oczywiście i tak nie zaakceptuję).

Ilość kawałków wymienianych we wpisie- 1-5

5. Przygłup tygodnia

Murzyńce ośmieszają się na każdym praktycznie kroku, nie tylko w tekstach, ale również w życiu realnym. Jakiś as napadł na jednego koleżkę z grupą znajomych. Raper XX twierdzi, że był porwany przez kosmitów. Raper XX nakłada sukienkę i propaguje swag. Łapią śpiewaka rnb XX (związanego z rapem też) na seksie oralnym z innym przedstawicielem płci męskiej. Raper XX oferuje swoją zwrotkę świątecznie za 1,5000 $. Raper XX twierdzi, że Detox wyjdzie XX.XX.2013 roku. To wszystko tutaj.

Ilość przygłupów wymienianych we wpisie
- 1-3

6. Cytat tygodnia

Całkiem luźna kategoria, ale znajdą się tutaj także rzeczy poważne, również takie pisane na forach, w recenzjach, w opiniach. Będę tu je opisywał, zgadzał się albo wyśmiewał, albo zajmował bezpieczną neutralną pozycję.

Ilość cytatów wymienianych we wpisie
- 1

7. Rok temu...

Wspomnień czar.
W tej kategorii przejrzymy najważniejsze wydarzenia sprzed 12 miesięcy. Porównamy z aktualnymi, i sprawdzimy, czy buńczuczne zapowiedzi się ziściły.


Ilość wspomnień wymienianych we wpisie
- 1-5


-------------------------------------------------
PS: No tak, oczywiście, konkurs. Nagrodą będzie 500 zł. Pytanie- Jaką płytę dzisiaj zakupił sieah?

7 komentarzy:

 1. Łoooooooooooooooooooooooo czyżbyś na nowo zaczął tu pisać?

  OdpowiedzUsuń
 2. Propsy, Sieah, Ziomie Dobry, czekam, wiadomo.
  Ta płyta to Bonus RPK - Artysta Kombinator.

  OdpowiedzUsuń
 3. sieah jaram sie, zajebisty pomysl

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobry plan, sprawdzę

  Paktofonika - Kinematografia

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na pierwsze podsumowanie.
  Pan_Don już zgadł płytę. Wygrał 500 zł... eh :(.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pewnie Wiza nowego kupiłeś. Wycofuje się z Bonusa. 500 zł moje!

  OdpowiedzUsuń
 7. CoCieToObchodzi9 stycznia 2013 10:30

  Honors English - State of the Art.
  Będzie jakieś podsumowanko 2012 czy ograniczysz się do wyliczanki na slg?

  OdpowiedzUsuń