środa, 3 października 2012

Jedyne takie Top 20


Coś się kończy, coś się zaczyna, powiedział Słowacki... czy kto tam kurwa. Zaczyna się mowy rok niebawem, kończy się moje lenistwo blogowe. Szykuję dla was przyjemną niespodziankę, która pojawi się mam nadzieję tutaj jeszcze przed końcem roku. Pojawi się też zapewne recenzja Chiefa Keefa oraz niedzielny wpis poświęcony gorącemu tematowi ostatnich dni... Albo nic się nie pojawi i znowu nie będę nic pisał, jak będę miał kaprys.
No, ale przejdźmy do rzeczy. Druga dziesiątka najlepszych raperów w historii stoi oto przed wami otworem, niczym ta wasza koleżanka, która to się zawsze jej mać zastanawiacie dlaczego tak szybko awansuje. Nie byłbym sobą, sprzedajnym glamrapowym ścierwem, jakbym wam dał wszystko na tacy. O takiego. Tak, zgadliście, 10 obrazków, wy musicie odgadnąć. Tak, było to już, ale rok temu i miałem nadzieję, że zapomnieliście.
Jak już przełkniecie złość, spróbujcie zgadnąć.
Przy zgadywaniu kierujcie się znajomością piosenek, tytułów, płyt, tekstów, a w 2 przypadkach uruchomcie obszar mózgu odpowiedzialny za skojarzenia.

Dyskografia:

Wpływ na rapgrę:

Skillsy:

Długowieczność:

cóż...

Los okrutnie i trwale związał dwie najważniejsze prawdopodobnie postaci rapu pogoldenowej ery, także i w tym rankingu nie mogą być daleko od siebie. Mimo, że obaj wydawali się najbardziej przygotowanymi na śmierć raperami, ich nagłe zejście było szokiem dla wszystkich. Z tej Wielkiej Dwójki, Biggie był zapewne tym mniej inteligentnym i wygadanym, ale na pewno bardziej wiernym starej szkole rapu, niezależnie od zmiękczających środków aplikowanych przez Puffa. Dwie niesamowite, niestarzejące się płyty, niezrównane flow, charakterystyczny, tubalny głos, ustalanie nowych trendów, czy nawet tak nieistotne z punktu widzenia tamtych czasów rzeczy jak wypromowanie Hovy. Stawiając obok siebie poglądy Paca i Notoriousa i patrząc na profil, background, wachlarz tematyczny dzisiejszych raperów można powiedzieć, że to koncepcja Biggiego okazała się zwycięska. Argument, który dla wielu może być wystarczającym, by ich zamienić miejscami.

Dyskografia:

Wpływ na rapgrę:

Skillsy:

Długowieczność:


Pierwszy z Dwójki Wielkich Solowych Nieobecnych zapewne pamięta, jak durni nowojorczycy wygwizdywali go podczas rozdania nagród The Source w 1995 roku, i ogrom pracy, jaki musiał razem z Boiem włożyć w to, by puryści zaczęli doceniać ich pracę, a dyskografię uznać za wybitną. Od zawsze uważany za tę bardziej utalentowaną lirycznie połówkę Outkast Three Stacks uparcie odmawia nagrania solówki, na którą wszyscy czekają. Odmawia też ponownego wejścia do studia z Antwanem Pattonem, odzierając wyposzczonych fanów z mocno oczekiwanego nowego albumu Outkast. Niezależnie od tego, popisy 3K-eja na kultowych już płytach grupy, niezmienne miażdżenie gospodarzy na gościnnych zwrotkach, czyli krótko mówiąc, równa forma od 18 lat zapewnia mu zaszczytne 12 miejsce.

Dyskografia:

Wpływ na rapgrę:

Skillsy:

Długowieczność:


Drugi z Dwójki reprezentuje Filadelfię, która nie urodziła zbyt wielu hip hopowych sław (Sigel, Freeway, Cassidy, świeżak Meek Mill i hmmm… kto?). Brak konkurencji pozwolił cudownym i zmiennym muzycznie Rootsom, i samemu Blackowi, rozwinąć skrzydła i robić hip hop pięknie organiczny, bogaty w instrumenty, rockowo-soulowe aranże, w wokale a nawet bitbox (niby element hip hopu, a mocno niedoreprezentowany). Żywiołowy, energiczne a jednocześnie zaangażowane, zróznicowane pod względem emocjonalnym (od pełnego smutku i powagi do radosnej beztroski), bogate tematycznie rapsy Black Thoughta to jeden z najjaśniejszych punktów każdego rankingu „najlepszy mc w grupie” i jeden z przyczyn tego, że jakiekolwiek Top 5 grup bez The Roots jest niewiarygodne.


Dyskografia:

Wpływ na rapgrę:

Skillsy:

Długowieczność:


Prawda o Nauczycielu jest taka, że gdyby skończył karierę w 1999 roku, to w tym rankingu znalazłby się… w pierwszej trójce. Niestety, Kris postanowił nauczać także w nowym tysiącleciu, nie bacząc na to, że studentów ubywa, przekaz staje się archaiczny, a muzyka idzie do przodu w zastraszającym tempie. Prawda jest taka, że po 2000 nie nagrał niczego godnego uwagi, a w odróznieniu od innych dinozaurów, o których to samo można by powiedzieć (Chuck D, Rakim, BDK), to KRS niestety panoszył się i działał na nerwy, mocno. Mnóstwo wydanych płyt także nie pomagało, bo dałoby się z nich zrobić może jeden, 15-trackowy zacny album. Mimo tego głupotą byłoby nie zauważać tego, co robił dla tej muzyki w latach 90-tych. Kultowy debiut, najbardziej chyba istotna przemiana w historii gatunku, ze zbira w człowieka postulującego Powstrzymanie Przemocy, zaangażowanie w poltykę i afrocentryzm, oryginalny pomysł na swoją osobę (wspomniany Teacher, personifikacja hip hopu, słowem- coś więcej niż kolejny braggerski murzaj), wygrany pierwszy istotny w rapie beef, mnóstwo świetnych, klasycznych, mocnych linijek, w końcu umiejętności bitmejkerskie jako ukoronowanie. Nie dajcie się zmylić temu, co teraz robi, Kris to naprawdę ważna i potężnie swego czasu przemawiająca postać, z akcentem na „swego czasu”.


Dyskografia:

Wpływ na rapgrę:

Skillsy:

Długowieczność:Pusty śmiech z lamusów omijających LL’a w swoich rankingach z powodu zmiękczenia wizerunku. Wujek Todd był jednym z najtwardszych, najbardziej zaciętych i utalentowanych zawodników złotej ery, także jednym z najbardziej wszechstronnych. Autorem niezliczonych hip hopowych hymnów i na dodatek dyktatorem mody (kto nie pamięta kultowego Kangoola?). Jeden z pierwszych dżentelmenów w rapie długo utrzymywał się na samym szczycie nawijaczy, i, cytując BDK’a, mógł cię zniszczyć panczem z dowolnego love songa. W drugiej połowie lat 90-tych moc i popularność LL’a osłabła, a i on sam zaczął podejmować dziwne przedsięwzięcia w karierze. Jestem jednak pewny, że nawet dziś byłby w stanie przetoczyć po chodniku większość twoich ulubionych raperów, zapytajcie biednego Canibusa, którego mainstreamową karierę Wujek skończył jednym telefonem.

Dyskografia:

Wpływ na rapgrę:

Skillsy:

Długowieczność:Zapewne najczęściej pomijany przy okazji takich rankingów, Ice-T to z pewnością najbardziej niedoceniony raper w historii. Wkład tego pana w muzykę zachodniego wybrzeża jest doprawdy wielki. Był jednym z prekursorów gangsta rapu, nagrał jeden z najbardziej wymownych społeczno-politycznych albumów w tym gatunku (The Iceberg/Freedom Of Speech), był dobrym aktorem filmowym (dużo lepszym niż kolega Ice Cube) i, co ważne, także jednym z promotorów mieszania rapu z metalem. Pozostał sobą w przekroju całej kariery, sztuka, która nie każdemu się udaje. No i przede wszsytkim, był naprawdę bardzo uzdolnionym MC. Świat nigdy właściwie nie podziękował Ajsowi za to, co zrobił dla rozwoju tego gatunku. Mam nadzieję, że miejsce w mojej top 20 jakoś mu to zrekompensuje (jasne…)

Dyskografia:

Wpływ na rapgrę:

Skillsy:

Długowieczność:Co tu wiele mówić. Tony Starks to najbardziej krzykliwy i wyrazisty członek kultowej grupy. Ekspresyjny, zabawny, bezpośredni, wymyślający własne słowa, byle tylko się rymowały, do tego nieprawdopodobnie więc stylowy i charakterny (spytajcie szczękę Murda Mase’a). Wiz Khalifa ma szczęście, że ten szaleniec nie podjął rzuconej rękawicy. Dodać do tego świetną, równą dyskografię, wierność (poza jednym wypadem w stronę rnb, też nie tak do końca nieudanym) zasadom spisanym przez grupę w pamiętnym 1993, niezmienną cudowną chemię z Raekwonem, i rozwalanie featuringów zarówno w 1994, jak i 2012- nie da się Ghosta tu pominąć. Naprawdę wspaniała postać. GZA może być lepszym tekściarzem a Deck technikiem, ale to Big Ghost bije ich na głowę dokonaniami, płytami i fejmem.

Dyskografia:

Wpływ na rapgrę:

Skillsy:

Długowieczność:Choć ostatni album był mocno, jak to mawiają jankesi, „so-so”, Common Sense zrobił wystarczająco wiele, by zdobyć miejsce także w twoim rankingu. Jeden z najlepszych, najbardziej wszechstronnych tekściarzy potrafił płynnie przejść od miłości, humoru, zadumy nad światem i polityką do jednego z najbardziej zaskakujących dissów w tej muzyce. Ta skłonność do zaskakiwania nie zawsze działała na korzyść rapera (niesłusznie chyba aż tak skarcony przez krytykę „Electric Circus” może być tu przykładem). Dodać do tego uwielbienie dla klimatów podobnych trochę Rootsom, właściwe wybory karierowe (współpraca z Kanye Westem), to Common, pomimo trochę pedziowatego wizerunku, zasłużył na to miejsce. Ma nad niektórymi taką przewagę, że jeszcze nie wypalił się koncepcyjnie, może tylko awansować.

Dyskografia:

Wpływ na rapgrę:

Skillsy:

Długowieczność:Dziś już trochę zapomniany, Funk Doc był jedną z pomnikowych postaci pięknych lat 90-tych, ambasadorem rapu bazującego na ciężkim, mocnym funku i przede wszystkim głównym wysłannikiem kosmitów postulujących legalizację marihuany (oczywiście obok panów z Cypress Hill). Wiecznie upalone, pełne komicznych panczy (jednak dużo smaczniejszych niż te Lil Wayne’a) rymy wspomagane gęstym klimatem to tylko jedna strona medalu. Warto też sobie przypomnieć, że Reggie Noble najczęściej sam (czasem też przy pomocy Ericka Sermona) produkował sobie te dudniące, ociekające funkiem bity. Cóż, idea Def Squadu nie przetrwała, ale 4 pierwsze płyty Redmana w dalszym ciągu prezentują ten sam, potężnie zdzielający po potylicy, poziom (a i na kolejnych znajdziecie dużo dobrego materiału). Jedna z najbardziej niedocenionych person w całej rapgrze, zasługujący na coś dużo więcej niż „o, to ten z How High xD xD „.

Dyskografia:

Wpływ na rapgrę:

Skillsy:

Długowieczność:Monch to w zasadzie niespecjalnie rozpoznawalny, także zapomniany dziś gracz.
Bardziej zaawansowani słuchacze nie potrafią sobie jednak wyobrazić hip hopu bez magii, którą Faraon tworzył z Księciem Po(ezją) w ramach Organized Konfusion, i bardzo udanej solowej dyskografii, przetykanej równie udanymi gościnnymi wersami na rozmaitych, zazwyczaj jednak podziemnych projektach. Piękne flow, świetna technika, zróżnicowana tematyka tekstów, świetne storytelle, pomysłowe koncepty, charakterystyczne uzębienie nawet- wiele można się od Moncha w kwestii hip hopu nauczyć. Istotnym też jest, że nie stoczył się po rozpadzie ekipy, i dalej nagrywa bardzo zacne materiały.

97 komentarzy:

 1. Biggie? Fri Staks? Black Thought? Immortal Technique?
  Chada? Magig? Gandzior?

  OdpowiedzUsuń
 2. Biggie, Snoop, Wayne, Black Thought, KRS mimo, że troche zdziadział, Method Man, Lupe, Andre 3000, DMX i...hmmmm...Chino?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. zdejmuj to wannabe top 10 i bierz się za recenzję nowego Macklemore'a bo już wyciekł http://atrilli.net/2012/10/album-leak-macklemore-ryan-lewis-the-heist/#more-102135

  OdpowiedzUsuń
 5. Lil Wayne nie będzie w top 20 i jest to bankowo fakt

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest sens jeszcze czekać na jakiś artykuł na Twoim blogu ? Pojawi się jeszcze jakiś ?

  OdpowiedzUsuń
 7. http://www.hiphopdx.com/index/news/id.21563/title.sauce-money-calls-jaz-o-a-piece-of-shit-anticipated-roc-a-fellas-demise

  O, Sauce Money a.k.a gdzie on się podziewa.
  Spasł się jebany, porównaj sobie z tym na przykład z Show&Prove Dużego Tatusia.
  Taaaaaka różnica.

  OdpowiedzUsuń
 8. To wiadomo od dawna, najbardziej śmieszni są ludzie, którzy udają, że Jaz robił dobrą muzykę tylko dlatego, że nie lubią Jaya.

  OdpowiedzUsuń
 9. sieah kiedy top 20? Konkrety prosze!

  OdpowiedzUsuń
 10. "Jak skończę to będzie"?

  OdpowiedzUsuń
 11. weźże się kurwa do roboty, tyle dobrych płyt wyszło ostatnio a my czekamy trzeci tydzień aż Ty napiszesz kilka zdań na temat dziesięciu murzajów, którzy się nawet do pierwszej dziesiątki murzajskiej nie załapli

  OdpowiedzUsuń
 12. Sieah spodziewałem że nigdy nie ugniesz się pod establishmentem i nie ugrzecznisz swoich recenzji. Niestety twoje recenzie z glamarapu są jak ocenzurowane filmy porno, czyli straciły to co było w nich najlepsze. Weź stary się za porządne blogowskie recenzje, nie za to glam rapowe gówno. Albo dawaj hardcore na glam rapie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgadzam się z przedmówcą. Dawaj te hardkorowe recenzje na glamrapie bo tamte to jakbym nie Ciebie czytal :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Czemu nie udostępniasz recenzji na blogu tylko już na glamie ?

  OdpowiedzUsuń
 15. Fajnie się chłopaki czyta wasze roszczeniowe komentarze. Na GR za recenzje mi płacą a ja do każdej pracy podchodzę poważnie. Wiedzieli, jak mnie brali, że "beki" nie będzie. Pajacować sobie mogę tutaj.

  OdpowiedzUsuń
 16. Przedurne tłumaczenie, o ile jest się w ogóle z czego tłumaczyć. Poważnie podchodzisz do pracy tralala... przecież to jest GR - portal, którego użytkownikami są w lwiej części pierdoleni idioci wchodzący tam jedynie w poszukiwaniu beki, na Twojej by się nie poznali pewnie nawet, ale rozumiem - przed 'pajacowaniem' broni Cię strach przed wszechpanującym na portalu glamrap.pl ładem i niestrudzoną cenzurą w poszanowaniu wartości katolickich i tradycji powstańczych

  OdpowiedzUsuń
 17. to coś jeszcze poza Lupe wrzuciłeś na glamrap? Jak tak to przepraszam najmocniej, myślałem że się opierdalasz

  OdpowiedzUsuń
 18. Strasznie się wczuleś w rolę, tymczasem na glamrapie bluzgi i chamówa w recenzjach wystepuje. Nie widzę sensu w odpuszczaniu hejtów. Ale toja sprawa

  OdpowiedzUsuń
 19. Swoją drogą Vinnie Paz rozjebał

  OdpowiedzUsuń
 20. Anonim 1 i 3 (moglibyście swoją drogą jakimiś ksywkami się podpisywać, możecie zmyślać nawet, byłoby czytelniej)- zauważyłem, że pod moimi recenzjami jakby mniej gimbusiarstwa, sądzę, że fani polskiego rapu po prostu nie wiedzą co tam wpisać, a i pojawiają się komentarze dotyczące faktycznej muzyki. A co się dzieje na pozostałych wpisach na GR- nie interesuje mnie, nie wiem co to Paluch, pierdolę film o jakiejś Paktofonice, więc spam pod artykułami o nich traktującymi jest mi obojętny.

  schawrz- recek na GR mam już 4.

  Jak wam się takie dictum nie podoba, to cóż, robię jak Lato i zamykam dach kładę kamień na niego.

  OdpowiedzUsuń
 21. Macklemore'a tez dla nich zrecenzujesz? Jeśli w ogole masz reckę The Heist w planach.

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie zamówili Macklemore'a. Więc raczej tam nie będzie recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 23. sieah' sytuacja robi się nie wesoła, pełno płyt w kolejce, dzisiaj po kilku dekadach oczekiwań wyszedł Mic Tyson i... krótko mówiąc - rozjebał, dawno nie wyszła battle rapowa płyta na tak potężnych podkładach

  OdpowiedzUsuń
 24. No Price rozpierdolił potężnie, Ty się wciąż obijasz, a wkolejce do zrecenzowania coraz więcej zajebistych pozycji - Price, Macklemore no i Kendrick

  OdpowiedzUsuń
 25. Nie zapominając o Chino.

  OdpowiedzUsuń
 26. Te TOP 20 już jest prawie jak Detox. Będzie w 3012.

  OdpowiedzUsuń
 27. CoCieToObchodzi1 listopada 2012 19:24

  Dawaj pan to już, nie ma co na internetach po polskiemu czytać, a mi się nie chce google translatora włączać za każdym razem jak chcę coś poczytać (śmiech).

  OdpowiedzUsuń
 28. ile jeszcze mamy czekac? :(

  OdpowiedzUsuń
 29. Podejrzewam, że ten długi okres oczekiwania to jest jakiś eksperyment psychologiczny, albo Sieah nabija hype.

  OdpowiedzUsuń
 30. trzeba bylo napisac chujową recenzję na glamgówno, hajsy sie musza zgadzać

  OdpowiedzUsuń
 31. obstawiam, że jak dłużej bedziecie narzekać na to że sieahowi bardziej zależy na glamie niż na blogu, to udowodni, że tak jest w rzeczy samej i chuja sobie już tutaj poczytamy

  OdpowiedzUsuń
 32. Sieah teraz grube hajsy na glam rapie trzepie, olewa już bloga z którego nie czerpie żadnych korzyści materialnych. Mam propozycję. Sieah jak będziemy chcieli zobaczyć twoją recenzję to ci będziemy w systemie pay per view wpłacać te 10-15(nie wiem ile ci tam płacą na tym gejrapie) bo hajs sie musi zgadzać! Już widze te tłumy zgłaszające się po sieha w pay per view.

  OdpowiedzUsuń
 33. Coraz lepiej!
  Czekam aż ktoś napisze, że glamrap zakazał mi tu publikować pod rygorem niewypłacenia honorariów za recenzje dla nich.

  OdpowiedzUsuń
 34. Wczoraj minął miesiąc od zapowiedzi tego zestawienia.

  OdpowiedzUsuń
 35. glamrap zakazał mu tu publikować pod rygorem niewypłacenia honorariów za recenzje dla nich.

  OdpowiedzUsuń
 36. Obojętne mi czy byłoby to to na glamrapie, czy tutaj ale czekam na Twoją opinię o drugim rozdziale Greatest Story od Sai'a, piąteczka.

  OdpowiedzUsuń
 37. Haha beka z wypowiadających się durnych pajacy, którzy jakby ich mamusia odcięła to za hajs by zrobili laskę, pozdro dla was bananowcy, obyście się nigdy nie sprzedali

  OdpowiedzUsuń
 38. Kończ tę prowokację i wrzucaj nowe teksty

  OdpowiedzUsuń
 39. Detox status to ma 2 część cyklu "Przecenianych raperów".
  To ma status... no nie wiem niech ktoś coś zapoda.
  To przynajmniej ma szansę jeszcze wyjść.

  OdpowiedzUsuń
 40. To ma status "Laws of Power" Three Sixów.

  OdpowiedzUsuń
 41. Zaglądam codziennie jak pojebany, a tu nic.

  OdpowiedzUsuń
 42. Obiecuję dodać 2 wpisy w tym tygodniu,

  OdpowiedzUsuń
 43. A tusk obiecał stadiony i autostrady :(

  OdpowiedzUsuń
 44. Stadiony masz, autostrad nie ma. to ja dodam obrazki, ale bez treści.

  OdpowiedzUsuń
 45. obiecanki cacanki, kończy się tydzień a obiecanych dwóch wpisów jak nie było tak nie ma

  OdpowiedzUsuń
 46. Nie będzie, to spisek wolnomularstwa, Jaya-Z i Benedykta XVII, marna prowokacja

  OdpowiedzUsuń
 47. Sieah ty gołosłowny sukinsynu ;(

  OdpowiedzUsuń
 48. sieaha. odjebali killerzy z Moskwy. Sprawdzone info.

  Ku pamięci. [*]

  Wpisujcie miasta.

  OdpowiedzUsuń
 49. Częstochowa [*]

  SIEAH WRÓC

  OdpowiedzUsuń
 50. Wrocław [*]
  SIEAH NA ZAWSZE. MAGIK RAPOWYCH BLOGÓW.

  OdpowiedzUsuń
 51. Oddam wszystkie wersy eldoki za jeden sieaha ;-(

  OdpowiedzUsuń
 52. Sieah w kwestii amerykańskiego rapu jest dla mnie autorytetem, ale jeśli nie dodaje nowych tekstów, bo nie ma na to czasu (niektórzy mają życie poza internetem) albo dlatego, że ma na to wyjebane, to też nie zamierzam rozpaczać.

  W normalnym świecie to piłkarzowi powinno zależeć, żeby ludzie przychodzili na stadion go oglądać, a nie ludziom, żeby piłkarz raczył wybiec na boisko. :)

  A tak w ogóle to: Łowicz/Białystok [*]

  OdpowiedzUsuń
 53. http://www.youtube.com/watch?v=44BoEBDRTHY
  Wrocław [*]

  OdpowiedzUsuń
 54. Kraków [*]
  Sieah na zawsze w naszych sercach

  OdpowiedzUsuń
 55. Jakbyście kurwa tak namiętnie (jak ten wpis) komentowali te recenzje, które tu zamieszczałem w przeszłości, to miałbym większą motywację.

  OdpowiedzUsuń
 56. Jak wyczerpujesz temat to co komentować

  OdpowiedzUsuń
 57. usycham z tęsknoty

  OdpowiedzUsuń
 58. Odemniedlamnie3 grudnia 2012 00:00

  Sieah, dożywotnie propsy za pisanie SWOJEGO WŁASNEGO zestawienia top 20 (tzn. raperów, których znasz i cenisz zapewne od dłuższego czasu; których JUŻ PRZESŁUCHAŁEŚ) przez dwa miesiące. Już niedługo w kinach "Czekając na Sieah".
  Z drugiej strony, masz street cred za wszcześniejsze wpisy; więc nie spinaj ziom, bo liczba komentarzy tylko świadczy o tym, ilu wciąż czeka na "Top 20" jak na Detox Dre.
  LONG LIVE RAPBZDURY.

  OdpowiedzUsuń
 59. Sieah z łaski swojej skończ pierdolić i dokończ to, co już rozpocząłeś. Pozdrawiam ;D

  OdpowiedzUsuń
 60. Król rapu ma urodziny dzisiaj, obdarz go w prezencie wpisem

  OdpowiedzUsuń
 61. O nawet nie pamiętałem. Bez wpisu to wiecie- kto nie ceni Jaya temu życzę śmierci w naprawdę bolesnych męczarniach :) Najlepszego Hov!

  OdpowiedzUsuń
 62. CoCieToObchodzi9 grudnia 2012 19:56

  Dzieje się coś w temacie?

  OdpowiedzUsuń
 63. Sieah, a może chociaż jako prezencik na święta ten wpis, będziesz miał jeszcze 15 dni żeby go dokończyć i w piękny wigilijny dzień, niecierpliwie czekając na pełen magii wieczór, cała brać zbierze się czytając twoje wiekopomne (bo chyba nie piszesz chłamu od 2 miesięcy?) dzieło "Top 20"; oprócz propsów zbierzesz jeszcze życzenia świąteczne.

  OdpowiedzUsuń
 64. Spokojnie panowie, będzie mała niespodzianka dla was, coś czego na blogu nie było jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 65. CoCieToObchodzi9 grudnia 2012 23:41

  Dobra recenzja?

  OdpowiedzUsuń
 66. Recenzja spóźniona o kolejny miesiąc?

  OdpowiedzUsuń
 67. CoCieToObchodzi10 grudnia 2012 14:42

  Miało być na końcu ale pisałem z telefonu i ujebało, nie wiem dlaczego.

  OdpowiedzUsuń
 68. Propsy dla CoCieToObchodzi.

  OdpowiedzUsuń
 69. skończyły się żarty temu leszczowi

  OdpowiedzUsuń
 70. Nie podszywaj się, prawdziwy Grabiszczy nie hańbi się czytaniem moich wypocin.

  OdpowiedzUsuń
 71. Nie podszywaj się, prawdziwy Sieah nie hańbi się pisaniem na swoim blogu.

  OdpowiedzUsuń
 72. Hajs z glamrapu się zgadza, to zajawka blogowa poszła w pizdu

  OdpowiedzUsuń
 73. Proste, lepiej pisac dla glamrapu i dostac setki komentarzy z przerobkami niz tutaj dostac kilka sensownych :)

  OdpowiedzUsuń
 74. to chyba oczywiste, że lepiej pisać dla glamrapu i dostawać kasę, niż pisać na blogu i nie dostawać kasy?

  OdpowiedzUsuń
 75. Cała ta sytuacja na blogu przypomina mi stary kawał o Jasiu, mianowicie:

  "Rodzice i ich dziecko niemowa jedzą obiad.
  Nagle dziecko mówi:
  - A gdzie kompot?
  Na to zdezorientowana matka:
  - Synku! Ty mówisz! Przez całe życie nic nie powiedziałeś, czemu?!
  - Bo zawsze kompot był."

  a oto jego rapbzdurowa wersja:

  Internauci wchodzą na rapbzduryblogspot.
  Nagle jeden z nich mówi:
  - A gdzie jest wpis?
  Na to zdezorientowany Sieah:
  - Czytelnicy! Przez całe życie nic nie komentowaliście, czemu?!
  - Bo zawsze wpis był."

  OdpowiedzUsuń
 76. A Red po puencie robi "Łoooooooooooooooooooooo"

  OdpowiedzUsuń
 77. Niestety to nie fejs, więc piszę że lubię ostatni post Sieah'ego czy jak to się tam odmienia...

  OdpowiedzUsuń
 78. 15 - LL Cool J
  19 - Ghostface

  OdpowiedzUsuń
 79. CoCieToObchodzi21 grudnia 2012 21:22

  11. Biggie
  13. Black Thought (skojarzenie instrumentów z produkcją u Rootsów)
  14. Redman
  15. LL Cool J
  17. KRS
  19. Ghostface(?)
  20. Busta Rhymes(?) King Tut, no taki kawałek ma, ale to kompletny strzał.

  Reszty nie wiem.
  P.S
  Na łatwiznę poszedłeś, ale przynajmniej coś się dzieje.  OdpowiedzUsuń
 80. CoCieToObchodzi21 grudnia 2012 21:26

  A, jeszcze jedno mi się skojarzyło.

  12. Andre Czytysionce.
  Tytuł debiutu Outkast się przypomniał.

  OdpowiedzUsuń
 81. Payback'sABitch22 grudnia 2012 02:33

  Jeśli ktoś ma zamiar rozwiązywać te zagadki i wchodzić w dupe Sieahowi to propunuję ogarnąć jaja i nie zapominać, że zostaliśmy wystawieni na ponad dwumiesięczne czekanie, żeby autor bloga coś napisał. Sam znam rozwiązanie kilku z nich, razem jesteśmy zdolni ułożyć całość, ale bądźmy szczerzy, to autor powinien rekompensować nam a nie my jego dupe cmokać, dlatego każdy kto będzie pisał rozwiązania i pucował się jak grzeczny pupil, niech wie, że zachowuje się jak pajac i ujeżdża kutonga Sieaha. Panowie żadnych komentarzy przez najbliższy czas, niech Sieah wie, że "we're the ones who made him" i niech nie pogrywa z jedynymi ludźmi, którzy poświęcają czas, żeby go czytać.

  OdpowiedzUsuń
 82. CoCieToObchodzi22 grudnia 2012 19:26

  16. Ice-T
  18. Nie mogę z niczym skojarzyć, ale strzelam: GZA.

  OdpowiedzUsuń
 83. CoCieToObchodzi22 grudnia 2012 22:11

  Zmieniam:
  20. Pharoahe Monch.
  Sorry za spam, ale ciągle coś innego mi wpada do głowy. :)

  OdpowiedzUsuń
 84. Organized Konfusion!!

  OdpowiedzUsuń
 85. Jaram się. Może kiedyś zrobiłbyś jakąś listę w stylu aktualni top plejerzy, która z definicji wyklucza trupy i inne dziadygi jak KRS, a zamiast tego jakieś Kanje Westy, no jedynie król Hova by się powtórzył. Cooo?

  OdpowiedzUsuń
 86. Dobry pomysł, zrealizujemy. Tylko mnie potem nie rozliczajcie w tym 2017, że 2012 obiecałem.

  OdpowiedzUsuń
 87. Gdzie/kiedy pozostała dziesiątka?

  OdpowiedzUsuń
 88. Ty w końcu jesteś psychofanbem Jay-z czy hejterem bo jużnie ogarniam ?

  OdpowiedzUsuń